Sajtóközlemények

Szervertermet nyitott Győrben a Magyar Telekom

Budapest, 2008. december 3. 10:00

A Magyar Telekom 2008. december 3-án szervertermet nyitott Győrben. A két budapesti és a szegedi után ez már a negyedik szerverterem, mely szerverhoszting és virtualizációs szolgáltatásokkal áll az ügyfelek rendelkezésére. A 350 m2 alapterületű modern adatpark közel 1500 db szerver biztonságos befogadására és üzemeltetésére alkalmas.
A Magyar Telekom, igazodva a telekommunikáció és az informatika konvergenciájához, egyesített szakértelme és kompetenciája révén a lehető leghatékonyabb szolgáltatás- és megoldás-kombinációk kialakítására törekszik. Jó példa erre a szervertermek észak-dunántúli bővítése is, mellyel lehetővé válik az ott működő vállalkozások, intézmények még magasabb színvonalú kiszolgálása.

A T-Systems Adatparki szolgáltatás nagy sebességű, 1Gbps sávszélességű, belföldi és külföldi internet-gerinchálózati hozzáférést nyújt (rendelkezésre állása 99,85%), mely a korszerű internetes alkalmazások futtatásához elengedhetetlen. Az új szerverteremben biztosított a szünetmentes áramellátás, a klimatizált, 22°C (+/-2°C) hőmérsékletű, 50%(+/-5%)-os relatív páratartalmú környezet, a tűzvédelmi és fizikai biztonsági rendszer. Az operátori és biztonsági felügyelet napi 24 órában garantált. A T-Systems adatparki szolgáltatásai a szerverekkel kapcsolatos minden feladatot felölelnek: a terület- vagy szerveralapú elhelyezéstől a cseregép biztosításáig, a szerver- ill. szervertárhely-bérlettől az értéknövelt szolgáltatásokig.

A T-Systems mindazon cégeknek javasolja az adatparki szolgáltatások igénybevételét, akik fontos adatokkal (pl. vállalatirányítási rendszer adatbázisai), weben megjelenő honlappal vagy webshoppal rendelkeznek, esetleg korábban tapasztaltak már adatvesztést, vagy egyszerűen csak a nagyobb biztonság érdekében professzionális adatparkokban kívánják üzemeltetni szervereiket. Fontos szempont, hogy a szerverbérlet szolgáltatás előre kalkulálható szolgáltatási díj alapú, így beruházásmentes. A hoszting fejlődésével ma már nem csak a nagyvállalati szegmens építhet az adatparki szolgáltatások adta biztonságra. Fontos, hogy a kis- és középvállalatok is felismerjék az informatikai biztonság jelentőségét és azt a tényt, hogy hatékonyságuk és versenyképességük megtartásában, növelésében az infokommunikációs szolgáltatások bevezetése, alkalmazása mennyire meghatározó szerepet játszik.