XVI. Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetés, 2015
A Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetéseket azért szervezi meg társaságunk már évek óta, hogy a Telekomot érintő fenntarthatósági kérdéseket megvitassa a társadalmi, tudományos, kormányzati és partner szervezetek képviselőivel.
Hagyományosan (1997 óta) minden évben megrendezzük azt a Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetést (2007 előtt Környezetvédelmi Kerekasztal-beszélgetés), amelyet többnyire a hazai kormányzati és társadalmi szervezetek, tudományos intézmények, leányvállalatok képviselőinek részvételével tartunk. A beszélgetés célja nyílt párbeszéd folytatása annak érdekében, hogy megismerjük a társaságunk felé irányuló elvárásokat, megvitassuk a felmerülő problémákat, megfelelő hátteret biztosítsunk az együttgondolkodásra és a fenntartható jövő építésében való együttműködésre, valamint bemutassuk a fenntarthatósági eredményeinket és céljainkat.A tizenhatodik alkalommal, 2015. június 12-én a Design Terminálban megrendezett Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetés keretében kiosztásra kerültek a Telekom által alapított DELFIN Díjak. A díjra bármely Magyarországon működő vállalkozás pályázhatott.
A rendezvény első felében Szomolányi Katalin, a Magyar Telekom Vállalati Fenntarthatósági Központ vezetője ismertette a vállalat 2014-ben elért fenntarthatósági eredményeit, valamint a 2015-re kitűzött vállalati kihívásokat, célokat illetve Dr. Ságvári Bence az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont, Társas kapcsolatok és hálózatelemzés osztályvezetője „A zöld az új piros? Fogyasztói attitűdök és fenntarthatóság” című előadásában számolt be a zöld fogyasztó szokásainak társadalmi jelenlétéről Magyarországon és ismertette a fenntarthatóvá válás egyéni motivációit. A rendezvény második felében adtuk át a DELFIN Díjakat.
A DELFIN Díj nyertesei 2015-ben:
- Fenntartható innováció kategóriában a már 2012-ben is DELFIN- díjas Budapest Taxit üzemeltető RT 5 Taxi Holding kapta az elismerést, amely létrehozta az ország első „zöld”, környezetbarát taxiflottáját, és elsőként szerzett be elektromos taxikat.
- Klímavédelemmel kapcsolatos beruházás és fejlesztés területén a zsűri az Ericsson Magyarország Take-Back termékvisszavételi programját értékelte kimagaslónak, amelynek köszönhetően megvalósulta mobilhálózatok modernizálása során leszerelt berendezések újrahasznosítása.
- Esélyegyenlőség kategóriában 2013 után ismét a JOB Személyzeti Tanácsadó érdemelte ki a díjat, ezúttal a megváltozott munkaképességűek munkaerő-piaci integrációját segítő www.rehabjob.hu portál, facebook oldal és blog létrehozásával.
- Tudatformálás terén pedig a Hegyvidéki Sportcsarnok és Sportközpont (MOM Sport) társadalmi felelősségvállalási tevékenységét ismerte el a zsűri a DELFIN Díj odaítélésével, különösen a halmozottan hátrányos helyzetű sportolóknak rendezett versenyeket.
- A zsűri elismerő oklevéllel jutalmazta a Rubin Informatikai Zrt., az Interpower Kft., a Denkstatt Hungary Kft., a Fornax ICT Kft. és a DataM Electronics Kft. pályázatát.
A pályázat nyertesei Botos Péter üvegművész alkotása és Lakatos Péter, a Telekom kis- és középvállalati szolgáltatások vezérigazgató-helyettese felajánlásaként egy Lenovo Miix hibrid számítógép mellett meghívást kaptak a Magyar Telekom ez évi Fenntarthatósági Napjára, ahol bemutathatják a fenntarthatóság terén elért eredményeiket.
A Magyar Telekom XVI. Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetése keretében bemutatták azon civil szervezeteket, amelyek a Telekom partnerei lesznek a digitalizációt, a fenntarthatóságot és adományozást ötvöző hello holnap! applikációban. A résztvevők a szakmai előadásokból megismerhették a Telekom fenntarthatósági stratégiáját és eredményeit, valamint a fogyasztói attitűdök és a fenntarthatóság kapcsolatát.